Nejčastější dotazy

Každá svatba je unikátní podnik stejně, jako jsou unikátní snoubenci a hosté. I přesto se některé dotazy opakují, takže je pojďme probrat na tomto místě.

Domovským regionem je Moravskoslezský a Zlínský kraj, v těchto krajích fotím nejčastěji. Každopádně není problém se domluvit i na focení mimo tyto regiony, rád se podívám do nových krajů vlasti české i mimočeské :-).

Fotografie, které najdete na mém webu, jsou všechny z reálných klientských svateb, nenajdete zde žádné stockové nebo workshopové fotky. Máte tedy možnost vidět ukázky přesně toho, co klienti dostali jako výstup z mé práce. Pokud vás zajímá moje osobní best-off, pak se mrkněte na mé <a href=“http://www.jirikuhnweddings.cz/index.php/portfolio/“>portfolio, kde najdete výběr nejlepších snímků</a>.

Ano, dokonce je to moje preferovaná volba. Díky přítomnosti od ranních příprav až po večerní veselí jsem schopný zachytit celý příběh vašeho svatebního dne. Byť jsou snoubenci hlavními neměnnými aktéry dne, i oni se v průběhu dne mění v závislosti na programu. Pokud si nicméně přejete fotografovat jen například obřad, i tato varianta je možná. <a href=“http://www.jirikuhnweddings.cz/index.php/kontakty/“>Stačí mi napsat</a>, rád se s vámi potkám a proberu vaši představu.

Výstupem mého focení (řekněme takovým mým produktem), je především příběh vašeho dne ve formě digitálních snímků na DVD/FLASH disku. Součástí je i veřejná či neveřejná galerie na mém webu (podle vašeho přání), která umožní velmi snadno sdílet váš svatební den s vašimi přáteli. Většina mých „setů“ obsahuje i fotoknihu, kterou spolu se svými klienty považuji za nejlepší způsob prezentace svatby. V průběhu celodenního focení i natáčím, takže součásti „produktu“ je i krátký videoklip shrnující nejsilnější momenty z vaší svatby.

Většina fotografů si postupem času vytvoří svůj charakteristický rukopis nejen co do vidění svatby, zachycení okamžiků a volby úhlu pohledu, ale také co do způsobu zpracování snímků. Moje zpracování fotografií odpovídá vidění svatby jako veselé, radostné, optimistické události. Celkové ladění mých snímků je tedy ke světlejším odstínům, s mírně zvýrazněnou zelenou a teplejším odstínem snímků. Možný je nicméně i jiný způsob zpracování, jejich charakteristiky a srovnání jednotlivých zpracování jsem pro vás shrnul na této stránce.

Důvodů je hned několik. V prvé řadě každá svatba je jiná a to neberte jako klišé, to je prostý fakt. Liší se nejen co do místa svatby samotné (a tedy cestovních nákladů), tak co do specifických přání snoubenců. Proto se s vámi rád potkám a proberu vaši konkrétní představu. Druhým důvodem je, že bych si přál, abyste si nejdřív v klidu prohlédli mou tvorbu, nechali na sebe snímky „mluvit“ a teprve pak řešili cenu. Fotografie jsou trvalou památkou na váš svatební den a proto je důležité, aby snímky odpovídali vaší osobnosti a představě.

Optimální je <a href=“http://www.jirikuhnweddings.cz/index.php/kontakty/“>kontaktovat</a> mě zhruba rok před svatbou, svatební sezona trvá jen pár měsíců a termíny se poměrně rychle plní. Občas se poštěstí, že vám budu schopný vyhovět i v případě pozdějšího kontaktu, každopádně na to není moc spolehnutí. O plánování svatby si můžete <a href=“https://www.jirikuhnweddings.cz/index.php/portfolio-item/planovani-svatby/“>přečíst v jednom z článků</a>, který jsem svatbám věnoval.

Výběr místa pro svatbu

Jak vybrat to nejlepší místo pro svatbu?

Organizace svatby

Kdy začít, s čím počítat a jak to všechno zvládnout

Tipy a triky

Pár šikovných tipů pro vaši svatbu