Posvatební focení

Optimální cesta pokud chcete mít nádherné párové snímky na vašem vysněném místě.
V čem je posvatební focení jedinečné?
Posvatební focení přináší překvapivě velké množství výhod. Pokud už jste někdy na svatbě byli, určitě si dobře vybavujete, kolik různých událostí se na svatbě odehrává a jak celý den rychle uběhne. A možná si také vzpomenete, jak novomanželé svatebčanům chyběli v okamžiku, kdy odjeli s fotografem fotit jejich novomanželské portréty. A to dozajista nejeli nikam daleko! Zkrátka focení novomanželských portrétů v svatebního dne s sebou nese spěch a hodně kompromisů. Přitom existuje velmi elegantní řešení, kterým je posvatební focení. To nejen že umožní vybrat si libovolné místo pro svatební focení, ale i pružně reagovat na případné špatné počasí, na focení je mnohem víc času, takže fotograf může novomanželům ještě lépe pomoci při vzniku krásných snímků. K tomu všemu navíc není problém vybrat si i více lokací pro focení, takže novomanželé mohou mít na svou svatbu velké množství vzpomínek.
Kde je možné posvatební focení realizovat?
Vzhledem k tomu, že posvatební focení není limitované obvyklým programem svatebního dne, je možné se vydat prakticky do libovolné lokality, kde je možné fotit, zahraničí nevyjímaje. A když už jste se, milí novomanželé, rozhodli posvatební focení využít, rovnou si naplánujte několik míst, která chcete využít jako kulisy pro své portréty :-). Klidně si pro posvatební focení vyhraďte celý den, protože zjistíte, že mimo časový stres, tolik obvyklý při svatebním focení, je portrétní focení docela zábava. A navíc se můžete podívat na místa, na která jste vždycky chtěli vyrazit!
Co když mám šaty z půjčovny?
Většina nevěst má svatební šaty půjčené, takže by se mohlo zdát, že posvatební focení v šatech, které vás zdobily v den svatby, není možné. To je obvyklý omyl, kterému nevěsty podléhají. V drtivé většině případů je možné se s půjčovnou snadno domluvit na mírném prodloužení zápůjční doby o několik dnů. Takovéto prodloužení umožní posvatební focení v klidu realizovat. Další možností je vyjednat si s půjčovnou možnost zapůjčení šatů mimo sezonu, například oproti poskytnutí snímků v šatech (tady se prosím vždy domluvte i s fotografem na možnosti takovéhoto využití). A poslední možností, která funguje vždy, je použít pro posvatební focení večerní šaty, které mívá nevěsta zpravidla své.
Musím znovu platit vizážistku a kadeřnici?
Také otázka líčení a účesu je velmi snadno řešitelná i pro případ posvatebního focení. Zatímco klasické líčení a účes pro den svatby musí vydržet celý den, slzy štěstí a desítky objetí svatebních hostů, v případě posvatebního focení není nutné trvanlivost image tak úzkostlivě sledovat. Postačí slavnostnější úprava vlasů a nepatrně výraznější civilní líčení. Že nebudete vypadat úplně přesně jako v den svatby? I v tom je přece kus krásy, protože žena je krásná bytost za každých okolností.
Pokud máte obavy, že nepříznivé počasí neumožní pořídit vaše novomanželské portréty, nebo pokud chcete snímky z míst, která jsou v průběhu svatebního dne nedosažitelná, je posvatební focení ideálním řešením.