Svatební fotografie

Jedna z největších událostí v partnerském životě si zaslouží profesionální fotografie, které se stanou trvalou vzpomínkou na vaši svatbu.
Proč zvolit profesionálního fotografa?
Svatba samotná je organizačně a finančně poměrně dost náročná věc, co si budeme nalhávat. Ne snad, že by některá z jednotlivých položek byla nějak enormní, jenom je těch věcí poměrně dost, takže v součtu dosahují překvapivých hodnot. Pokud se budeme bavit čistě o nákladech, služby svatebního fotografa se mohou zdát být přílišným luxusem. Zvlášť pokud vezmeme v úvahu, že v současné době téměř každý máme mobil nebo foťák, kterým dokumentujeme svůj běžný život. Zdálo by se tedy, že není jednoduššího řešení, než oslovit někoho ze svých kamarádů nebo kamarádek, aby svatbu odfotil. Jako profesionální fotograf bez uzardění přiznám, že amatérský fotograf může mít občas lepší snímky, než fotograf profesionální. Rozdíl je ale v konzistentnosti, spolehlivosti a zkušenostech. Zatímco amatérskému fotografovi se snímky mohou a nemusí povést, profesionální fotograf snímky dodat musí, protože je vázán smlouvou s klientem a pochopitelně také svou profesionální pověstí, která ve výsledku znamená jeho samotnou existenci.
Druhým důvodem, proč na focení svatby najmout profesionálního fotografa jsou jeho zkušenosti. Pokud se fotograf této činnosti věnuje nějaký ten pátek, má za sebou řadu svateb. To mu umožňuje s určitou rutinou reagovat na specifika každé svatby, ať už se jedná o organizaci, místo, počasí, svatební hosty, nebo přání snoubenců. Osobně se v případě svateb považuji napůl jako svatební fotograf a napůl jako svatební koordinátor. Prošel už jsem desítkami svateb, což mi umožňuje být takovou kontrolkou na pozadí, pokud by hrozily nějaké komplikace. Počínaje zapomenutými prstýnky při odjezdu až po drobné nepříjemnosti v průběhu odpoledního programu. Důvod je velmi jednoduchý. Pokud jsou svatební hosté a novomanželé v pohodě, je schopný fotograf vytvořit přirozené krásné snímky. S mrzutými hosty a snoubenci to jde ztuha. Proto se vždy snažíme o maximální pohodu celého svatebního dne.
Třetím důvodem, proč si najímat profesionálního fotografa, jsou jeho zkušenosti fotografické. Málokterý ze snoubenců a svatebních hostů se věnuje modelingu a focení samotné je pro ně spíš stresujícím faktorem. Profesionální svatební fotograf i tady s radostí přispěchá s radami, jak na snímku vypadat co nejlépe a u focení skupinek pomůže s dosažením krásných snímků svatebních hostů.
Cena
Protiargumentem je pochopitelně cena. Služby profesionálního svatebního fotografa něco stojí. Proč si vlastně fotograf účtuje tolik, když fotí digitálně a jednotlivý snímek ho nic nestojí? V prvé řadě je nutné si uvědomit, že uzavřením kontraktu s profesionálním svatebním fotografem si především zajišťujete jeho dlouholeté zkušenosti, osobitý styl jeho práce a profesionální služby. Další položkou, kterou je třeba mít na zřeteli, je pořízení profesionálního fotoaparátu a objektivů, což je velmi nákladná věc (oproti tomu se pak dá fotit například v lehkém dešti). Fotografie jsou pak dál zpracovávané na počítači a kalibrovaném monitoru, což je opět pěkný ranec peněz. K tomu všemu je třeba vzít v potaz práci samotného fotografa. Čas, který stráví focením samotné svatby je jen vrcholem pyramidy. Mnohem víc času stráví zpracováním snímků a dalšími činnostmi spojenými s výstupem pro klienta (jako je návrh svatební fotoknihy, střih a výroba videoklipu, atp.)
Svatební fotograf vám přináší nejen záruku krásných snímků z vaší svatby, ale i dlouholeté zkušenosti z mnoha svateb a své organizační dovednosti, které vám pomohou v hladkém průběhu vašeho velkého dne.