Svatební fotky s prskavkami

Svatba a prskavky?? Ale jistě! Podívejte se na několik tipů, jak na jedinečné večerní snímky!
Plánování a přípravy
Aby mohly vzniknout jedinečné snímky, opět je zapotřebí malá špetka plánování a příprav předem. Jako první na řadu přichází prskavky samotné. Běžná velikost prskavek, která se dá sehnat ve většině papírnictví, není pro vznik večerních fotek s prskavkami dostačující. Ne, že by snad málo svítily, jen je doba jejich hoření poměrně krátká, zvlášť s přihlédnutím k množství lidí, kteří najednou potřebují svou prskavku zapálit. Doporučuji tedy objednat prskavky delší, 70 cm či rovnou 90 cm. Pokud chcete mít i přípravu na snímek krásnou, je možné na prskavky navázat vaši jmenovku a koš s prskavkami se tak stane součástí výzdoby sálu. Druhá část příprav souvisí se zamýšleným snímkem. Pokud si totiž přejete snímek s datem vaší svatby, nebo vašimi iniciály, je dobré, pokud si vybraní dobrovolníci předem nacvičí kreslení daného písmene či číslice. Důvodem je, že celá fotografie vzniká dlouhou expozicí, kdy je daný symbol dokola kreslen ve vzduchu zapálenou prskavkou. Aby byl symbol správně čitelný, je třeba jej kreslit zrcadlově z pohledu kreslícího.
Kdy fotky s prskavkami fotit?
Nejlepší čas na focení s prskavkami je zhruba 1/2 hodiny po soumraku. Ještě nebývá úplná tma, takže svatební hosté dorazí na místo focení bez větších problémů a už je dostatečná tma. Zároveň není příliš pozdě, aby společnost byla neřízeně rozjařená. Pokud jste se rozhodli pro nějaký symbol z ptačí perspektivy (například srdce se snoubenci uprostřed), je dobré ještě za světla rozmístit na zemi nějaké symboly pro správný tvar. Skvěle se pro tento účel hodí plovoucí svíčky ve sklenicích s vodou.
Jak najít to správné místo?
Ideální místo pro svatební fotky s prskavkami souvisí s typem snímku. Pokud máte v plánu vytvořit zmíněný symbol z ptačí perspektivy, je potřeba počítat s tím, že fotograf potřebuje nějaké poměrně vyvýšené místo. Může to být balkon, podélné schodiště nebo podobné místo. Pokud máte v plánu vytvořit špalír, psaní světlem nebo jen půloblouk, vyvýšené místo nepotřebujete. Každopádně v obou typech snímků je potřeba najít místo, které není osvětlené pouličním světlem nebo světly z budov.
Kreativitě se meze nekladou
Mezi základní typy snímků s prskavkami patří špalír a půloblouk. Tyto tvary fungují vždycky a spolehlivě. Trochu větší problém bývá s písmeny a symboly za novomanžely. Tyto snímky vyžadují nejen koordinaci pomocníků, ale také aby novomanželé zůstali co nejvíce nehybně stát. Symboly z ptačí perspektivy patří mezi další oblíbené snímky. Další možností, jak využít prskavky je tanec novomanželů ve světle prskavek. Prskavky je také možné použít pro podvečerní snímky samotných novomanželů. V takovém případě doporučuji fotografovat za soumraku a využít krásné kombinace nadcházejícího večera a světla prskavek.

Zaujal vás tento článek?

Využijte možnost prohlédnout si další ukázky z mé svatební tvorby, které jsem pro vás připravil v sekci portfolio případně se podívejte přímo na klientské svatby, které jsem měl možnost zachytit jako svatební fotograf.

Další příspěvky v této sekci