Svatba v exteriéru

Čemu věnovat pozornost, když chcete cítit vítr ve vlasech v průběhu vaší svatby?
Přednosti venkovní svatby
Základní předností svatby venku je nezaměnitelná atmosféra celého obřadu. Pocit volného prostoru nad hlavou, proudícího čerstvého vzduchu a přirozené zvukové kulisy přírody máme vtisknuté hluboko v naší DNA a vždy se k němu rádi vracíme. Nespornou výhodou svatby v exteriéru je také téměř neomezený prostor pro svatební hosty. Ani velký chrám nebo slavnostní obřadní síň nenabídna takový prostor, jako otevřená zeleň zahrady nebo parku. Poslední výhodou, kterou je třeba zmínit je fakt, že snoubenci při volbě času obřadu nemusí hledat kompromis s ostatními svatbami, které probíhají v obřadní síni nebo kostele.
Čemu věnovat pozornost
Není kouře bez ohýnku
Jak asi očekáváte, každá situace má rub a líc (angličané na to mají krásné "There ain't no such thing as a free lunch"). Přednosti uvedené v předchozí části jsou vyvážené některými body, které při svatbě uvnitř řešit nemusíme. První na ráně je počasí samotné. Obecně zažitá představa, že nejkrásnější svatební obřad venku bude zalévat polední slunce, se stane krušnou realitou v okamžiku, kdy novomanželé a svatební hosté stojí na poledním slunci uprostřed července půl hodiny. Pokud si tedy volíte čas svatebního obřadu venku na poledne, rozhodně přemýšlejte o umístění stínících prvků pro snoubence a svatební hosty. Velmi dobrou alternativou je umístění celého obřadu do stínu, zde doporučuji vybírat místo v čase plánovaného obřadu. Budete tak vědět, kde přesně v tom čase bude stín. Dalším aspektem je kotvení všech dekorací, zejména pokud předpověď počasí očekává silnější vítr. Chytání slavobrány snoubenci vypadá romanticky jenom ve filmu :-). Třetím parametrem, na který je třeba si dát pozor, je přístupnost místa obřadu. Na svatbu často dorazí starší členové rodiny, pro které chůze po trávníku není úplně snadná. Konečně, i nevěsta ocení zpevněnou cestu, aby nemusela ke svatebnímu obřadu v pohorkách.
Klíčový faktor
Jak vyzrát na neovlivnitelný faktor, kterým je počasí?
Největším strašákem všech venkovních svateb je déšť. Naštěstí nežijeme v době "poručíme větru dešti", takže se stále můžeme vracet ke kořenům, kdy se my přizpůsobujeme počasí a ne naopak. V případě venkovní svatby se už v době výběru místa pro váš svatební den ptejte na možnosti mokré varianty. Jinými slovy, mějte rozmyšleno, jak by svatební obřad a případně celá svatby probíhaly, kdyby pršelo nebo bylo chladno. S blížícím se dnem svatby se bude zpřesňovat i předpověď počasí, takže se mokrá varianta nemusí vůbec použít, nicméně je lépe být o trochu víc připravený, než být zaskočený nepřízní počasí.

Další příspěvky v této sekci